מרפאת שיניים חיוך קורן

דלקת חניכיים

דלקת חניכיים

מחלת מסב השן היא דלקת שיניים נמצאת בקרבנו בדרגה מאוד גבוהה יחסית חשוב לזהות אותה ולתת את הטיפול הנדרש בהקדם האפשרי.

אי שמירה על היגיינת הפה מזמינה מאוד את הדלקת ורוב הסיכויים במי שלוקה בהיגיינת הפה ובאכילת תזונה נכונה רוב הסיכויים שתהיה לו דלקת שיניים.

ישנם מגוון טיפולי שיניים, הטיפולים הקלים הם רציפים ושגרתיים אך, כשהדלקת שיניים חריפה זה יכול להוביל להרס רקמת העצם בלסת ולהתרופפות השיניים וכמובן לנסיגת החניכיים.

הגורמים לדלקות חניכיים  

לא רק הגיינית פה לקויה גורמת להיווצרות דלקת בחניכיים ישנם גורמים נוספים למשל מערכת חיסונית שלא מאוזנת והיא גורמת לחיידקים הנדבקים לשן לחיבור עם החניכיים. למשל החומר אלמגם שנעזרים בו לסתימות וגשרים יכול לגרום לדלקת חניכיים כי הוא מקדם את הצטברות החיידקים הפה.

סכרת, טרשת עורקים, לוקמיה הם חלק מהגורמים שיכולים להשפיע על בריאות החניכיים. מחלות אלו נדרשים טיפול ישיר בגורם המחלה כי טיפול ממוקד בפה לא יפתור את הבעיה.

עישון, נשימה דרך הפה צחצוח שיניים אגרסיבי ולא עדין, הם גורמים נוספים שהם חיצוניים המשפיעים על היווצרות והתגברות דלקת החניכיים.

סימנים לדלקת חניכיים :

ישנם תסמינים מסוימים המאפיינים את הדלקת חניכיים בשונה ממחלה או קושי אחר בפה :

  • אודם ושינויים במתאר החניכיים.
  • דימומים באזורים המודלקים.
  • לעתים התנפחות או מוגלה.
  • נסיגת חניכיים שמלווה בכאבי שיניים.
  • במקרים מסוימים שיניים חלשות ורופפות.

טיפול וסיוע בדלקת חניכיים

כמה דרכים לטפול בדלקת שיניים בטיפול טבעי, הראשונה היא שינוי בתזונה כדי לחזק את המערכת החיסונית כדי לחזק את מערכת החיסון ולניקוי רעלים בגוף למשל הורדת אכילת סוכרים ושתיית אלכוהול, השנייה היא שתיית מים, השתייה מאפשרת לנקות את חלל הפה ולפנות את השאריות של מזון בשאריות בשיניים.

הצטברות חיידקי הפה, יש להימנע מזה בכך שנשמור על היגיינת הפה, חומרים כמו אלוורה, מרווה, שום, דבש ושמן זית כמו גם בבונג יכולים לעזור ולהקל על הכאב כמו גם לטפל בזיהום ובדלקת הקיימת.

פנייה לבעלי מקצוע היא חשובה מאוד כדי שיוכלו לאבחן באופן מדוייק את מקור הבעיה של הדלקת חניכיים.

מרפאת שיניים חיוך קורן כאן בשבילכם לכל שאלה ובקשה, נשמח לעזור!

צור קשר

Call Now Button דילוג לתוכן