מרפאת שיניים חיוך קורן

חורים בשיניים

חורים בשיניים

חורים בשיניים הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים, הם נושא שחשוב לטפל בו, כדי שבעיה קטנה לא תתפתח לבעיה חמורה יותר שתצריך טיפול שורש.

איך נראה חור בשן

ילדים סקרנים מאוד לדעת איך נראה חור בשן ולכן מסבירים להם שהעששת קיימת בשיניים של ילדים וגם של מבוגרים רבים. החורים הללו גורמים לעיתים לכאבים לא נעימים ויש מקרים שקשה לתפקד עקב כך ולכן נוטלים משככי כאבים.

איך יודעים שיש חור בשן

איך יודעים שיש חור בשן? הדרך הנכונה לפתור את בעיית החורים בשיניים, אם קיימים או לא, היא להגיע פעמיים בשנה לרופא שיניים כדי לבצע סקירה של מצבן של כל השיניים. הרופא בהתאם לבדיקה שלו ולצילומים שיבצע, יסביר ללקוח אם הכול תקין בשיניו, אם יש חורים קטנים או חורים גדולים שמצריכים טיפולי שורש.

איך מזהים חור בשן

איך מזהים חור בשן? לעיתים מבחינים בכך שחל שינוי בצבע של השן והיא הופכת מצבע לבן לצבע כהה יותר הנוטה לצבע צהוב או לצבע חום ובמקרים חריגים גם לצבע שחור. שינוי הצבע נובע מכך ששכבה של חיידקים מצטברת על השן, החיידקים מפרקים את הסוכר מתוך המאכלים שאוכל האדם לחומצות ועקב הכך החומצות שממוקמות על השן, מצליחות להוציא ממנה את המינרלים וכך השכבה החיצונית של השן מתמוססת ולכן נוצר שינוי בגוון שלה.

השינוי בגוון מעיד על בעיה שנובעת ככל הנראה מחור בשן ויש לבדוק זאת באופן מעמיק באמצעות רופא השיניים. הוא זה שבוחן כל שן בכל היקפה וכך הוא מזהה אם קיימים חורים בחריצים של זגוגיות השיניים במקרה הצורך יש להגיע לרפואת שיניים דחופה

חורים בשיניים אצל ילדים

ילדים מגיעים גם הם פעמיים בשנה לרופא השיניים כדי לבצע בדיקה מקיפה. לא אחת מסתבר שקיימים חורים בשיניים אצל ילדים ולכן יש לבצע סתימה זמנית ולאחר מכן סתימה קבועה. באופן טבעי לילדים יש רתיעה הן מההגעה לרופא שיניים והן מביצוע הטיפול כיוון שהם חוששים מהכאבים שייגרמו להם במהלך הטיפול הייעודי בעקבות חורים בשיניים לילדים.

קיימת חשיבות לטפל גם אם קיים חור בשן חלב וזאת כיוון שאם מצבה ידרדר, עלול להיות צורך לעקור אותה. כאשר השן הקבועה עדיין לא אמורה לבקוע יהיה קשה לשמור על המרווח עבור שן זו ולכן עדיף ששן החלב תתוקן ותישאר במקומה עד מועד הנשירה שלה.

סתימת חור בשן הוא בדרך כלל מהלך שאינו כואב, גם אם מדובר בהיווצרות של חור בשן קדמית וגם אם מדובר בהיווצרות של בחור בשן טוחנת.

הקלה לילדים בעת טיפול שיניים

לאור החשיבות הרבה של טיפולי השיניים, קיימת אפשרות להציע לילדים שימוש בגז צחוק. בדרך זו הם לא חשים בכאבים ולכן הם מאפשרים לרופא השיניים לבצע את כל העבודה הנדרשת, כדי לשמור על השיניים.

חיוך קורן – מרפאת שיניים באשדוד

מרפאת שיניים חיוך קורן כאן בשבילכם לכל שאלה ובקשה, נשמח לעזור!

צור קשר

Call Now Button דילוג לתוכן