מרפאת שיניים חיוך קורן

נפיחות בחניכיים

נפיחות בחניכיים

קמתם בבוקר וגיליתם הפיחות בחניכיים? הן אדומות ורגישות וזה לא נעים לכם? אל תתעלמו ותחכו שזה פשוט יעבור. לחניכיים אולי אין את היחסי ציבור שיש לשיניים בריאות ולבנות אבל אסור להזניח אותם. מאחורי כל שן בריאה עומדות חניכיים בריאות ? חניכיים נפוחות מעידות על בעיה.

על מנת להבין איך להוריד נפיחות בחניכיים עלינו להבין את הגורמים לכך

ישנן סיבות שונות- מצב הורמונלי, תזונה, חוסר בוויטמינים, מחלת חניכיים, דלקת חניכיים (זיהום) כשבדרך כלל תהייה הסיבה היגיינה אוראלית לקויה. צחצוח לא נכון או לא סדיר יגרום לרובד החיידקים המצטבר לשחרר רעלים הגורמים לזיהום ולנפיחות בחניכיים הנובעת מהדלקת האזור. בהמשך יהפוך רובד זה לאבנית אשר תגרום לנסיגת חניכיים ופתח לבעיות נוספות. החניכיים הן נק' האחיזה של השן לעצם הלסת. פגיעה בהן גורמת לאובדן אחיזה של השן ולאיבודה.

למעשה מחלת חניכיים היא האחראית העיקרית לאובדן שיניים בקרב האוכלוסייה המבוגרת ומומלץ מאוד לשים לב ולעקוב אחרי מצב החניכיים.

אם אתם סובלים מנפיחות בחניכיים למעלה או למטה, רגישות, כאבים והימנעות מלעיסה, דימום בזמן הצחצוח, ריח רע מהפה או שיניים מתנדנדות רוב הסיכויים שאתם סובלים מדלקת חניכיים ובהמשך אם לא תטופל תהפוך למחלת חניכיים כרונית.

לעיתים גם שמירה קבוע אך לא נכונה של היגיינת הפה עלולה לעשות בדיוק את ההפך ולגרום לנפיחות ורגישות, למשל הברשת השיניים בחוזקה עם מברשת סיבים בעלי דרגת חוזק בינוני או קשה, שיכולה לפגוע ברקמת החניכיים. גם העברת חוט דנטלי באופן לא נכון יכול לגרום לגירוי של החניכיים.

חשוב לדעת שאין הבדל בין נפיחות בחניכיים העליונות ונפיחות בחניכיים תחתונות. בכל מקרה של נפיחות, אדמומיות, רגישות או כאב, מומלץ ללכת להיבדק.

נפיחות סביב שיני בינה

עוד סיבה אפשרית לנפיחות בחניכיים היא שיני הבינה. אותן שיניים אחוריות שזכו בשמן המחמיא כיוון שמועד בהופעה שלהן יהיה בסוף גיל הטיפש עשרה בין 18-25. אל תתנו לשם לבלבל אתכם כיוון ששיני הבינה לא נקשרות לבינה כלל. הן קשות לצחצוח, בעלות נטייה להיכלא בין השיניים מחוסר מקום וליצור כאבים, עם נטייה למנח עקום. כשהן מצליחות לצאת באופן חלקי עלולים להיווצר כיסים שחניכיים שהם המקום האהוב על החיידקים ומכאן הדרך לזיהום ונפיחות שן בינה או ליתר דיוק החניכיים סביבה, קצרה.

איך מורידים נפיחות בחניכיים

כנראה שהשאלה הראשונה שתשאלו איך להוריד נפיחות בחניכיים, ובצדק. הנפיחות לא באה לבד והיא מלווה בחוסר נעימות, רגישות וכאבים.

נתחיל עם שגרת היגיינה נכונה ובריאה על מנת למנוע את המצב , אבל אם כבר זיהיתם שיש בעיה והחניכיים נפוחות, רוב הסיכויים שהאי כנראה לא תחלוף מעצמה ויש להגיע לרופא חניכיים (פריודונט) ולקבל אבחון וטיפול מקצועי מתאים. מי פה, אנטיביוטיקה לא יכולים להוות תחליף לטיפול מקצועי של רופא. 

רוצים ללמוד עוד ולקרוא גם על שיניים תותבות? > לחצו כאן

מרפאת שיניים חיוך קורן כאן בשבילכם לכל שאלה ובקשה, נשמח לעזור!

צור קשר

Call Now Button דילוג לתוכן