מרפאת שיניים חיוך קורן

עקירת שן בינה

עקירת שן בינה

ישנן שתי מערכות שיניים אשר מלוות אותנו במהלך חיינו. האחת, זמנית הנקראת: משנן נשיר וידועה בכינויה "שיני חלב". מערכת זו מתפתחת כבר בזמן ההיריון, כשהעובר נמצא ברחם ומתחלפת סמוך לגיל 12. בעוד המערכת השנייה, זוהי מערכת השניים הקבועה הנקראת "שיניים משניות" ונמצאת איתנו מגיל ההתבגרות ואילך.
במערכת הילדים ישנן 20 שיניים ובמערכת השנייה (מבוגרים) ישנן 32 שיניים כולל ארבע שיניי בינה.

שן בינה- מהי ?


כאשר השיניים הקבועות תופסות את מקומן בחלל הפה. קיימת היווצרות של שיני בינה המתרחשת בטווח הגילאים 18-25, דבר שמשמש כהסבר לשם שלהן.
בחלק מהמקרים, בקיעתן מתבצעת בצורה טובה וללא סיבוכים וכאבים, זאת כאשר יש בחניכיים מספיק מקום. אך במקרים רבים אחרים- ההפך הוא הנכון. ומהסיבה שהשיניים האחרות כבר צמחו זמן רב קודם, אין מקום בלסתות לבקיעת שן בצורה תקינה.


בעקבות היווצרותן של שיני הבינה, עלולות להיגרם מספר בעיות

מפאת חוסר מקום בחניכיים, השן אינה מצליחה לבקוע בצורה חלקה ותקינה. דבר שגורם לכאבים, נפיחות בחניכיים ואף דלקות באזור זה. בנוסף, בעקבות צפיפות זו, המקום בו השן נמצאת מפתח נטייה לצמיחה בכל מיני כיוונים וכך לפגוע בצמיחה רגילה כלפי מעלה.

בגלל שהן ממוקמות בסוף החניכיים. קיים קושי להגיע אליהן בצחצוח השיניים וכך נוצרת הצטברות של חיידקים וחוסר היגיינה.

כאשר השיניים בוקעות וגדלות. הן משנות את כל המבנה של הלסתות וגורמות לצפיפות יתרה ולמראה לא אסתטי.

התפתחות עששת, התפתחות צ'יסטה כאשר השן כלואה ואינה מצליחה לתפוס את מקומה בחניכיים, התפתחות דלקת חניכיים.

תהליך עקירת שן בינה

לצד ההתמחות שלנו השתלת שיניים, התקנת כתרים ושיניים תותבות, אנו במרפאת השיניים חיוך קורן מבצעים מגוון רחב של טיפולי אורתודונטיה ואנדודונטיה כמו כן, מעניקים ללקוחותינו טיפולים שוטפים כמו הלבנת שיניים ויישור, ולבסוף גם טיפולים הדורשים התערבות כירורגית. כל זאת על ידי צוות מומחים ותיק ומנוסה בתחום רפואת השיניים.

עקירת שן בינה הינה פעולה כירורגית, כלומר ניתוחית הדורשת בהתחלה צילום CT  דנטלי ובדיקת כירורג פה ולסת ורק לאחר מכן ניגשים לפעולה עצמה אשר מתבצעת תוך הרדמה מקומית ועורכת כ- 30 דקות. בפעולה זו דרוש דיוק רב בגלל המיקום הבעייתי של השן (בסוף החניכיים) זאת כדי לא לגרום לפגיעה בעצב או שבר בלסת.
לאחר הוצאת השן המהווה מטרד וכאבים. לעיתים, יש צורך לבצע מספר תפרים קטן באזור העקירה. ברוב המקרים, התפרים מתפוגגים מעצמם ואין צורך להוציאם.

תוך עשרה ימים מיום ביצוע העקירה נעלמים בהדרגתיות תסמיני הנפיחות, הכאבים והגבלת תנועות הפה ואפשר לחזור לחייך ללא כאב.

על מנת לשמור על שיניים בריאות ותקינות יש לצחצח אותן פעמיים ביום: כשקמים בבוקר ולפני השינה., לאחר כל ארוחה רצוי לשטוף את חלל הפה ולבקר פעמיים בשנה אצל רופא שיניים ושיננית על מנת לבצע בדיקת רופא וניקוי יסודי.

מרפאת שיניים חיוך קורן כאן בשבילכם לכל שאלה ובקשה, נשמח לעזור!

צור קשר

Call Now Button דילוג לתוכן