מרפאת שיניים חיוך קורן

עקירת שן בינה

עקירה כירורגית ועקירת שן בינה זה אוותו דבר ?

יש את הרגע שהכאב הפנימי תופס אותך והחשש הכי גדול שלך הוא שתצטרך לעשות עקירת שן/שן בינה. אנו מכירים את הטיפול ואנחנו יודעים שהחוויה היא לא כזאת נחמדה בלשון המעטה.

אז נכון עקירת שן הוא לא הליך נעים הכרח אך זה לא אומר שלא חשוב ללמוד על הליך זה מתוך מחשבה שאם לא נדע אותה לא נצטרך לעבור את החוויה הלא נעימה הזו.

מה קורה בעצם בעקירת השן בינה?

עקירה היא דבר כואב מנקודת מבטו של המטופל ובמקרה של עקירת שן בינה הם יהיו עוצמתיים יותר כאשר מדובר בשן בינה כלואה לעומת שן בינה גלויה. עקירה רגילה שונה מתהליך העקירה הכירורגית, מבחינת הנדרש ממנו ותהליך עצמו והדברים שהרופא נדרש לבצע.

בהליך ישנו חיתוך בחניכיים כדי לאפשר את הוצאת השן. לעיתים במקרים מסוימים יש צורך להסיר חלק מרקמת העצם עצמה שעוטפת את השן. מסיימים את התהליך בתפירה של החניכיים בגלל החתך שנוצר.

מתי נבחר בעקירה כירורגית?

בכל פעם שהשן נמצאת במקום בעייתי ולא ניתן לשלוף אותה בקלות זה יקרא עקירה כירורגית. ישנם מקרים שבהם השן כלואה שצריך לפצל את השן למספר חלקים כדי להגיע ולשלוף אותה באופן בטוח.

כשאר יש מחלת חניכיים בנוסף לעקירה נדרשת ההליך יותר מורכב וצריך לעזור לתמוך בהחלמה של המערכת כולה כי יש סבירות לזיהום ופגיעה בעצם או בעצב או בשיניים הנוספות הסמוכות לאזור עקירת שן הבינה.

סיכונים בהליך העקירה

הרופאים שעושים את העקירה הם בעלי נסיון בעל רב אך יש לקחת בחשבון כשמדובר על עקירה שן בינה בלסת העליונה, ישנה אפשרות לחדירה לסינוסים שלעתים ממוקמים ממש מעל שורש השיניים. אם מדובר על עקירה בלסת התחתונה יש אפשרות לפגיעה בתעלות העצב שבלסת שנמצאות בסמוך לשורשי השיניים התחתונות . בנוסף, לעתים, היות שמדובר בהליך חודרני, ישנה נפיחות מקומית כתגובה של הרקמה להליך.

זמן הריפוי הוא ארוך וחשוב להקפיד על טיפול היגייני למניעת התפתחות זיהום לא רצוי באיזור הפתוח ובאזורים הסמוכים.

לפני תחילת הטיפול וודאו שהרופא שיניים בעל ניסיון רב כמו מרפאת שיניים באשדוד של חיוך קורן ושקיים צילום ברור של האזור ושאין דרך טיפול אחרת מלבד עקירת שן בינה.

מרפאת שיניים חיוך קורן כאן בשבילכם לכל שאלה ובקשה, נשמח לעזור!

צור קשר

Call Now Button דילוג לתוכן