צחצוח שיניים

צחצוח שיניים

צחצוח שיניים נכון


המטרה העיקרית של צחצוח השיניים היא לנקות את הצטברות החידקיים מהשן ומסביבת החניכיים.
המטרות המשניות והפחות חשובות אך הפופולריות יותר, הן הסרה של שאריות מזון והעלמת ריח רע. אך אם מתעלמים מהחידקים יכולות להיווצר בעיות שעושות נזקים.
הצחצוח צריך להיעשות בצורה נכונה וסבלנית משום שכאשר הצחצוח נעשה בצורה לא נכונה. זה יכול להוביל לחוסר נוחות. כאבים וצורך בטיפולי שיניים יקרים ולא נעימים. על מנת למנוע את כל אלו צריך לצחצח בצורה נכונה ויעילה וליצור הרגלים בריאים.

צחצוח שיניים בקרב ילדים


למבוגרים רבים היו התנסויות לא נעימות בנושא השיניים והם למדו עם הזמן כיצד לצחצח נכון על מנת להימנע מכאבי שיניים עתידים. אך ילדים לא מבינים את חשיבות ולרוב הם לא מורגלים לצחצח שיניים קבוע ואיכותי. בנוסף לילדים משתעממים בקלות ופעולת צחצח השיניים היא מטלה משעממת ומעיקה.
ולכן חשוב מאוד שהורים ירגילו את ילדיהם ויצרו חוויה נעימה סביב צחצוח השיניים. חשוב להשים דגש על צחצוח נכון והתמדה.

משחת השיניים היא חשובה מאוד לתהליך צחצוח השיניים. לעיתים הורים נותנים דגש גדול על המרכיב הבריאותי של משחת השיניים ומתעלמים מהחוויה של הילד עם הצחצוח ומשחת השיניים. חשוב לזכור שילדים נותנים דגש גדול יותר על הטעם של משחת השיניים כי אינם מבינים או מתעניינים במרכיב הבריאותי. ולפעמים חשוב לתת דגש על טעם המשחה ועל החוויה של הילד על מנת ליצור והרגלים נכונים.

כמה טיפים לצחצוח עם הילדים


ילדים דורשים סבלנות וסביבה רגועה במיוחד שזה נוגע לפעולת צחצח השיניים. הילד צריך ללמוד את פעולת צחצח השיניים בצורה נכונה על מנת להגיע לצחצוח איכותי ומשמעותי. התפקיד שלכם הוא לוודא שהפעולות נעשות בצורה נכונה.
אם הילד לא נהנה מפעולת צחצוח השיניים יש צורך להעביר את החוויה בצורה נעימה יותר ולמצוא זמן שהילד יהיה פנוי מנטלית ללמידה.
 

אז איך לצחצח נכון?


כיוון הצחצוח מתחיל מפנים הפה לעבר החלק החיצוני כאשר חשוב לתת דגש לכל לסת בנפרד. מומלץ להתחיל בלסת העליונה. חשוב להשים לב לתנועות סיבוביות אנכיות מלמעלה למטה ולתת לכל שן צומת לב עד שמסיימים את כל השיניים. בנוסף חשוב לתת דגש על הצד החיצוני ועל הצד הפנימי של השיניים ולא לדלג על אף שלב ואל תשכחו את הלשון. זה נשמע מעט מסובך אך אחרי תרגול נכון תגלו שהפעולה פשוטה למדיי וכך תזכו להרגלים נכונים ובריאים לכם ולילדכם.

Call Now Button