מרפאת שיניים חיוך קורן

רסן בשיניים למי זה מתאים

רסן בשיניים למי זה מתאים

אורתודנטים בוחנים את נושא רסן בשיניים למי זה מתאים לאחר שמורידים את הפלטה הקבועה שנועדה ליישר את השיניים.

רופאי שיניים ייעודיים לנושא יישור שיניים התמחו בנישה זו שדורשת ידע רב ושימוש במכשור ייחודי ששאר רופאי השיניים אינם עוסקים בכך. התהליך כולל כמה שלבים והרופא מבצע אותם על פי הצורך הפרטני של כל אחד מהלקוחות.

יישור של שיניים

במקרים רבים השיניים הקבועות אינן צומחות באופן ישר והטורים אינם סימטריים, זה קורה כאשר השיניים הקבועות אינן מסוגלות לבקוע כי שיני החלב מפריעות להן בדרך ולכן לאחר מכן הן יוצאות באופן שאינו ישר ולא תואם את הקו הכללי.

הדבר מפריע בנראות הכללית של חלל הפה ולאחר שבוקעות כל השיניים הקבועות מגיעים בדרך כלל לרופא אורתודנט כדי לבחון את המצב באופן מעמיק ולקבל החלטות מהן הדרכים שאפשר לפעול בהן כדי לקבל את התוצאה היפה ביותר.

בתחילת הדרך הרופא יכול להמליץ על כמה דרכים כמו פלטה שיש עליה ריבועי מתכת שיוצרות משקל על השיניים וכך הריבועים גורמים לתזוזה הנדרשת. בכל פעם שהמטופל מגיע לביקורת, הוא מבצע שינויים ומתחיות של הברזלים כדי שבסופו של התהליך התוצאה תהיה מושלמת.

הוספה של רסן לשיניים

מדובר בהליך מורכב שמותאם באופן אישי למצב השיניים של כל אדם ולכן כל מקרה הוא לגופו. רסן בשיניים מיועד לשתי מטרות עיקריות, האחת היא לטיפול בשיניים קדמיות שהן בולטות והשנייה היא לטיפול בנושא צפיפות השיניים כאשר יש מרווחים משמעותיים בין השיניים.

האופציות של רסן לשיניים

קיימות כמה אופציות של רסן לשיניים, האורתודנט מחליט על האופציה המיטבית על פי המקרה הספציפי של המטופל:

  • עיגון ראש לצורך טיפול בשיניים בחלק האחורי שלהן וכלפי מעלה.
  • עיגון צוואר עבור הזזת שיניים רלוונטיות אחורה וכלפי מטה.
  • שתי טבעות שמשפיעות על השיניים האחוריות.
  • קשת פנים אשר מסייעת לטיפול בפגמים שקיימים בלסת ובשיניים.
  • סנטרון אשר מפעיל כוח על הסנטר ובדרך זו יוצר את השינויים הנדרשים בלסת התחתונה.

לכל אחת מהאופציות הללו יש יכולות שונות ולכן הרופא מבצע את ההתאמה המתאימה ביותר, מבצע את המדידות ומכין את הציוד הנדרש עבור המטופל.

הנחיות לגבי השימוש ברסן לשיניים

בהתאם למצב הפרטני של שיני המטופל, האורתודנט מעביר את ההנחיות המותאמות לו. בדרך כלל רצוי להיות עם הרסן לאורך 12 שעות בכל יממה וזאת לתקופה מינימלית בת שישה חודשים. כאשר מסירים את הרסן אפשר לנקות את השיניים בקלות. לאור המבנה המיוחד של הרסן לא מבצעים אתו פעילויות ספורט. בעת האימונים מסירים את הרסן ולאחר מכן מתקינים אותו שוב.

בכל מקרה יש להיצמד להנחיות הספציפיות שמועברות למטופל על ידי רופא השיניים שהרכיב את הרסן. בתום הטיפול, הנראות של חלל הפה היא יפהפייה.

לכל סוגי הטיפולים של המרפאה, לחצו כאן

מאמר זה נכתב עבור מרפאת שיניים חיוך קורן

Call Now Button