מרפאת שיניים חיוך קורן

טיפול השתלת שיניים: הדרך הנכונה לחיוך מדהים

השתלת שיניים

כולנו חולמים על חיוך לבן ויפה, אך לא לכולם הדבר מתאפשר. לפני שתבינו איך כיום כל אחד יכול להנות משיניים לבנות. תחילה חשוב שתבינו מה גורם להם לנזק. שיניים הם סוג של עצם. מדובר בסוג עצמות שנחשף בכל יום למיליוני חיידקים המגיעים מן המזון ולחומצות הפירוק שברוק שלנו. רובנו משתדלים לשמור על השיניים בעזרת צחצוח שלהם בבוקר ובערב ובדיקת השיניים באופן מבוקר אצל רופא השיניים והשיננית. לעיתים, עצמות השיניים שלנו אינן חזקות מספיק או שהשמירה שאנו עושים עליהן אינה נעשית בצורה נכונה. במצבים אלו הן ניזוקות וסובלות מעששת, חורים וכאבים המגיעים משורש השן. במצבים השונים האלו, על רופא השיניים להחליט האם יש דרך לתקן את הבעיה בשן או שיש לעקור אותה ולשים במקומה שתל דנטלי.

מהם שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים הם למעשה שתלים של שיניים העשויות לרוב מחרסינה והן למעשה מחליפות את השיניים שנפלו או שנעקרו. יש כיום מגוון סוגי טיפול ביצירת שתלים. בעבר ולפעמים גם כיום, עדיין יוצרים מידי פעם פלטה של שיניים תותבות. אך שיטה זו ישנה ומתאימה לאנשים ספציפיים שחוששים מביצוע תהליך השתלת שיניים או שהאנטומיה של הלסת אינה מאפשרת לעשות עבורם השתלה. רוב רופאי ימליצו כיום לאנשים על השתלת שיניים במידת הצורך. זוהי השיטה הטובה ביותר שקיימת כיום להחזרת חיוך מושלם המתאים לפנים של המטופל. 

ממה מורכב שתל דנטלי? 

שתל דנטלי מורכב משני חלקים. החלק התחתון והסמוי מן העין והחלק העליון שהוא למעשה השן שנראית בחיוך. החלק הסמוי מהעין נמצא בתוך עצם הלסת, בדיוק במקום שממנו יוצא השורש של שן אמיתית. לחלק זה מכניסים בורג מטיטניום שלרוב מתקבל היטב והגוף לא דוחה אותו. על הבורג תולבש שן החרסינה. בשיטה זו ניתן ליצור שתל לשן מסוימת שנפלה או שיניים רצופות בכל חלקי הפה. 

איך פועלת שיטת השתלת השיניים?

כדי ליצור שתל רופא השיניים תחילה יבדוק את מצב העצם שלכם. מטופלים שלהם יש עצם דקה מידי או קטנה מידי, יזדקקו להשתלת עצם. לאחר שלב זה, רופא השיניים יבדוק את גודל השיניים שבהם יש לבצע שתל. לפי זה ישלח מידות למעבדת השיניים, ששם ייצרו את השן החדשה. כעת יהיה עליו לבצע את הכנסת הבורג. זהו תהליך שנעשה בהרדמה מקומית ויש גם מקומות שמאפשרים הרדמה כללית, במידה ומדובר על השתלה בכל הפה. בסיום חלק זה, המטופל ינוח כשלושה שבועות עד שסביב הבורג תגדל עצם שתעטוף אותו. מצב זה יראה כי השתל נקלט וניתן להלביש עליו את השן החדשה.

בסיום כל תהליך השתלת שיניים ולאחר ריפוי בעזרת הגוף ובעזרת אנטיביוטיקה למניעת זיהומים, תוכלו להנות משיני חרסינה במראה אמיתי לגמרי. שיני החרסינה יותאמו לשיניים האחרות בפה שלכם, לפי צורתן וצבעם ואתם תוכלו להנות מחיוך מקסים. 

מרפאת שיניים חיוך קורן כאן בשבילכם לכל שאלה ובקשה, נשמח לעזור!

צור קשר

Call Now Button דילוג לתוכן