מרפאת שיניים חיוך קורן

אורתודנטיה

רופא שיניים באשדוד

השיניים הקבועות שצומחות בחלל הפה של הילדים, הן לא תמיד מתפתחות זו לצד זו באופן טורי ומסודר. במקרים רבים יש שן שחלק ממנה ממוקמת על שן אחרת, נוצרים רווחים בין השיניים וקיים חוסר אחידות במראה הכללי.

הפתרון לכך הוא טיפול אורתודנטי אשר מיישר ומסדיר את נראותן של השיניים, כך שהן תהיינה ממוקמות במקום שהן אמורות להיות בו. מעבר לכך, טיפול מסוג זה מסייע לכך שתהיה התאמה בין שתי הלסתות כדי לאפשר לעיסה נכונה של המזון, לשמירה על השיניים ועל החניכיים מפרקי לסת ובנוסף לכך לשמירה על אסתטיקה אשר חשובה כל כך לכל אחד ואחת.

טיפולים אורתודנטיים

תהליך יישור השיניים מטפל בפגמים אשר אינם מאפשרים סגירה נכונה של הפה וזאת כיוון שקיים חוסר סדר במיקומים שלהן. קיימים גם מקרים שבהם נוצרת חוסר התאמה בין הלסתות, או שתי האופציות יחד.

הפתרון האורתודנטי הוא פתרון מעולה אשר מוכיח את עצמו כהצלחה גדולה בתוך התהליך הארוך, כיוון שהשיניים נראות נפלא, הן מסודרות וצמודות זו לזו.

כיצד מבצעים טיפול אורתודנטי

שיטת הטיפול האורתודנטי מתבצעת באמצעות גשר אשר מורכב מחוטי מתכת מפלדת אל חלד או מחומר קרמי, אשר ממוקמים על השיניים במרווחים שונים ביניהם. לסמכים הללו יש תפקיד להפעיל לחץ על השיניים וכך לאחר תקופה השיניים זזות ומתייצבות במקום שנועד עבורן. פרק הזמן שהגשר מקובע בחלל הפה של בני הנוער משתנה בהתאם לצורך ולבדיקות השוטפות שמבצע רופא השיניים המומחה של חיוך קורן.

יש מקרים שבהם יש צורך להוסיף גם רסן או טבעות אורתודנטיות וזאת בהתאם למבנה של הלסת והשיניים ומתוך מטרה ליצור תזוזה שלהן למיקום שהוכן עבורן.

בביקורות התכופות, רופא השיניים מבצע שינויים והתאמות בגשר, מתיחות או רפיון של החוטים וזאת כדי להגיע למטרה הנדרשת.

אופציות נוספות של טיפול אורתודנטי

מלבד הגשר יש כמה אפשרויות נוספות כמו קשתות נשלפות, או פלטות, אינוויזאליין (invisalign) וגשר נסתר (incognito). בשנים האחרונות אנשים מבוגרים רבים משתמשים באופציות הללו כיוון שהציוד הוא שקוף וכך אף אחד לא שם לב שהמטופל הולך עם גשר. עם הזמן השיניים שלו זזות והוא מצליח לבצע בבגרותו את הטיפול האורתודנטי שלא ביצע בילדותו, בגלל סיבות שונות.

Call Now Button דילוג לתוכן