מרפאת שיניים חיוך קורן

עקירת שיניים

עקירת שיניים

בדיקה מקצועית של רופא השיניים במרפאת חיוך קורן מסווג את מצבה של כל שן ואם קיים צורך לעקור אותה עקב מצבה הרפואי.

הצורך בעקירת שיניים

קיימים מצבים בריאותיים של השיניים אשר מצריכים ביצוע פעולה של עקירת השן.

כמו לדוגמה:

  • אם קיים ריקבון בתוך השן.
  • אם קיימת עששת שהתפשטה על פני כל השן והרסה את כולה או את חלקה.
  • אם שיני הבינה גורמים לכאבים, עוקרים אותן כיוון שהן לא נחוצות.
  • עקירת שן שצמחה על שן אחרת וזאת לצורך ביצוע טיפולים אורתודנטיים כמו גשר לשיניים.

רופא השיניים בוחן באופן יסודי את מצבה של כל אחת מהשיניים ובמידת הצורך, מבצע עקירת שיניים. פעולה זו מתבצעת באמצעות הרדמה מקומית כדי להקל על המטופל.

עקירה שיניים רגילה

בעקירת שיניים רגילה מבצעים הרדמה מקומית ולאחר מכן רופא השיניים מעלה לאט לאט את השן באמצעות מלקחיים דנטליות, עד השלב שבו השן מתנדנדת וכאשר מכתשי העצם מתרחבים הוא יכול לשלוף את השן הבעייתית.

עקירת שיניים מורכבת

שן במצב בעייתי אשר השורשים או הכותרת שלה אינם מאפשרים הוצאה רגילה של השן בבת אחת. לעיתים אין ברירה אלא לשלוף כמה חלקים ממנה, עד שמוציאים את כל המרכיבים שלה.

עקירה כירורגית

עקירה מסובכת של שן בעייתית או כלואה אשר מצריכה טיפול כירורגי כיוון שבדרך אחרת השן לא תצא החוצה. רופא השיניים מסיר לעיתים עצם סמוכה ובדרך זו מצליח לאחוז בשן ולשלוף אותה לאט לאט. לאור הפעולה המורכבת, בתום הוצאת שן זו, יש לתפור את החניכיים המרוחקים כדי להחזיר את המצב לקדמותו.

בשלב הראשון שלאחר העקירה, כל המכתשים מלאים בדם, עד שזרימת הדם למקום זה נעצרת. לאורך שלושת הימים הראשונים סובל המטופל מכאבים במקום העקירה ולכן הוא נעזר במשככי כאבים. לאחר כחודש ימים מתרחשת הסגירה הראשונית של החניכיים וריפוי מלא קורה לאחר כשישה חודשים.

Call Now Button דילוג לתוכן