מרפאת שיניים חיוך קורן

מחלות חניכיים נפוצות והטיפול

מחלות חניכיים נפוצות והטיפול

כאשר מגיעים אחת לחצי שנה לבדיקה תקופתית אצל רופא השיניים הוא מבצע בדרך כלל גם צילומי רנטגן. בדרך זו הוא עולה על בעיות אשר קיימות בשיניים השונות ומצריכות טיפול כמו סתימות, טיפולי שורש ופעולות דנטליות נוספות.

טיפול בבעיות בשיניים

קיימת חשיבות רבה לבצע את טיפולי השיניים הנדרשים כשהם מתגלים כדי שהדברים לא יתפתחו ויצריכו טיפולים מורכבים. אם מתגלה שקיים חור בשן קדמית זהו נושא אקוטי כיוון שכאשר אדם פותח את פיו כדי לחייך, לצחוק או לאכול, רואים בעיקר את השיניים הקדמיות שלו. הצורך לטפל בשן זו הוא צורך דנטלי וגם צורך אסתטי.

לכן רופא השיניים מבצע צילום של שן זו ובהתאם למצב של החור ולגודלו הוא מבצע סתימה, או לחלופין טיפול שורש שאורך שני טיפולים ואף יותר מכך כדי לפתור את הבעיה וליצור מראה זהה של כל השיניים הקדמיות.

מחלות חניכיים בחלל הפה

דבר נוסף שרופא השיניים רואה בצילומים הוא אם קיימות מחלות חניכיים שמתפתחות אצל הלקוח ואם קיימת דלקת או בעיה אחרת בחניכיים, במקרה זה, רופא השיניים ממליץ ללקוח לטפל בכך אצל רופא מומחה אשר מבצע זאת במרפאת שיניים באשדוד.

הסימנים המוקדמים להימצאותן של מחלות חניכיים הם רבים ולכן על הלקוח להיות ערני כך. כאשר מתחילה נסיגה של החניכיים, נוצרת היפרדות בין השיניים לחניכיים, קיימת חשיפה של שורשי השן ולכן השיניים מקבלות מראה של שיניים ארוכות יותר והחניכיים נסוגות לאחור.

במקרים רבים חל שינוי בגוון של החניכיים שהיו כל השנים בצבע וורדרד הופכות לאדומות, דבר המעיד על דלקת בחניכיים שיש לטפל בה, כדי שהיא לא תהפוך לדלקת כרונית.

סימן נוסף לכך הוא ריח רע אשר נובע מהפה וכאשר השיניים תקינות ואין חורים או מקורות ריח אחרים, קיימת סבירות גבוהה שהריח נובע ממחלת החניכיים.

בנוסף לכך החניכיים מתנפחות עם הזמן ואדם שיש לו בעיות בחניכיים מתחיל לסבול מדימום אשר מתרחש כאשר נוגסים מזון שהוא קשיח יחסית, או כאשר הוא מצחצח את שיניו.

מחלת חניכיים יוצרת גירוד מתמשך באזור החניכיים, שיניים אשר נעות, כמות גדולה של אבנית, הפרשה מהחניכיים ומרווחים שנוצרים עם הזמן בין השיניים.

מחלות חניכיים נפוצות והטיפול

טיפול של רופא מומחה לנושא החניכיים

הטיפול הנדרש הוא הקצעת שורשים וזאת כדי להסיר את הרקמות של דלקת החניכיים ושל האבנית אשר מתפתחת בכל החניכיים כולל בכיסים.

הקצעת שורשים מחיר נע בדרך כלל בין 2,000-500 ₪ עבור רבע מכמות השיניים הקיימות בחלל הפה. העלות משתנה בהתאם להיקף העבודה ולחומרת מחלת החניכיים.

במקרים רבים מבצעים לצורך פעולה זו גם הוצאה של השתלים או החלפה של הכתרים. במקרים קיצוניים קיים צורך לבצע ניתוח כירורגי בחניכיים, כדי לבטל את נסיגת החניכיים ולהחזיר את הנראות של חלל הפה לנראות הקודמת שלו.

מרפאת שיניים חיוך קורן כאן בשבילכם לכל שאלה ובקשה, נשמח לעזור!

צור קשר

Call Now Button