מרפאת שיניים חיוך קורן

ניקוי שיניים תותבות

ניקוי שיניים תותבות

תותבות הן פלטה המכילה כמות של שיניים וחניכיים אשר מוצמדות לחך העליון או לחך התחתון. אפשר לשלוף אותן בכל עת.

כדאי להגיע לביקורת בקליניקה לאורך תקופת השימוש בשיניים הללו. לוודא שקיימת התאמה מקסימלית לחלל הפה ואין שינויים שמצריכים שינוי במבנה של הפלטה או בגודל. 

אופן הניקוי של שיניים תותבות 

על אף העובדה שמדובר בשיניים מלאכותיות. עדיין נדבקים אליהן שאריות של מזון ונוצרים רבדים של חיידקים. לכן יש להעניק דרגת חשיבות זהה לנושא ניקיון השיניים. הן לשיניים טבעיות והן לפלטות של השיניים התותבות. 

שלבי ניקוי השיניים

לצורך ניקוי יש להוציא את הפלטה מהפה ולשטוף אותה באמצעות מברשת שיניים ייעודית לכך. בכדי להשלים את הפעולה מומלץ להניח את הפלטה בתוך כוס מים ולהוסיף לה טבלית חיטוי שאפשר לרכוש בכל בית מרקחת. בשלב הבא כדאי לשטוף את החניכיים הטבעיות  באמצעות נוזל אשר מכיל פלואוריד.

בבוקר יש להוציא את הפלטה מהמים לשטוף אותה במי הברז ולאחר מכן להתקין אותה בתוך חלל הפה.

מברשת שיניים חשמלית אינה מתאימה למטרת ניקוי שיניים תותבות ולכן ההמלצה היא לא להשתמש במברשת זו. גם לא במשחת שיניים רגילה שעלולה ליצור מצב ששיניים תותבות נשחקות תוך פרק זמן קצר יחסית. 

ניקוי שיניים תותבות במרפאת השיניים 

אחת לכמה שנים חשוב להגיע אל מרפאות שיניים באשדוד כדי לבצע ניקוי של השיניים התותבות על ידי רופא השיניים. או על ידי שיננית המומחית לכך. זאת במטרה להסיר את האבנית שמצטברת גם על השיניים הללו. גם עליהן יש כתמים שונים ופיגמנטציה אשר יש להסיר אותם באמצעות מכשור המותאם לכך שקיים בקליניקות.

הכנה של שיניים תותבות 

מצב השיניים שונה אצל כל אדם. יש כאלו שהשיניים שלהם בריאות ולכן אין להם צורך בשיניים תותבות. יש אחרים שחלק מהשיניים שלהם נשרו או שיש לעקור אותן. לאור מצבן ולכן הם זקוקים לפלטה חלקית או לפלטה מלאה. קיימת חשיבות רבה להזמנה של תותבות איכותיות כדי שבחיי היום יום האדם ירגיש בנוח מנראותו האסתטית של הפה שלו וגם מהעובדה שהוא יכול לאכול באופן חופשי.

לקוחות מסוימים אשר מגיעים אל מרפאות שיניים באשדוד מעדיפים להזמין תותבות קבועות. זאת כדי לייתר את הצורך להוריד את הפלטה בכל ערב כדי לנקות אותה ולנוכח האפשרות שהיא עלולה ליפול או לזוז. כאשר הפלטה של תותבות קבועות מותקנת כראוי, הלקוח מרגיש הרבה יותר בנוח. 

ההיצע של התותבות הוא רחב ולכן חשוב להגיע לרופא שיניים מעולה ומנוסה. אשר מציע לכל לקוח תותבות איכותיות במידה. בצורה ובצבע שיהיו המתאימים ביותר על פי מבנה הפה. בהתאמה לשיניים הקיימות אם נותרו כאלו בפה ובעיקר שיעניקו מראה יפה לפה כולו.

מרפאת שיניים חיוך קורן כאן בשבילכם לכל שאלה ובקשה, נשמח לעזור!

צור קשר

Call Now Button דילוג לתוכן