מרפאת שיניים חיוך קורן

פלטה לשיניים

פלטה לשיניים

בני נוער רבים זקוקים לפלטה כדי ליישר את שיניהם כיוון שהן לא צמחו בטור ישר וגם כדי לצמצם מרווחים שנוצרו לאחר בקיעת כל השיניים הקבועות. פלטה לשיניים בזמן הנכון יכולה לקבוע הרבה לעתיד מצב הפה, ויזואלית ובריאותית.

פלטה לשיניים

אורתודנט הוא רופא שיניים פרטי שעבר התמחות בנושא יישור שיניים. מדובר בנושא מורכב וסבוך ורופא השיניים בוחן היטב את הצילומים ואת מצבן של כל אחת מהשיניים, כדי להמליץ לכל ילד על האופציה שהיא המתאימה ביותר עבורו.

קיימות פלטות קבועות אשר נותרות על השיניים פרקי זמן ארוכים. היתרון הוא שבני נוער אינם יכולים להוציא אותן ולכן הן נותרות כל הזמן על השיניים והעבודה הנדרשת מתבצעת ללא דופי. לעומת זאת קיימות פלטות נשלפות ממתכת, הולי, או פלטה שקופה, אשר אותן הילד יכול להוציא.

בדרך זו הוא שומר על ההיגיינה של שיניו כיוון שהוא מוריד את הפלטה, מצחצח את שיניו ומנקה גם את הפלטה על פי ההנחיות ולאחר מכן מחזיר את הפלטה למיקומה על השיניים. האורתודנט מעביר לילד הנחיות מדויקות אם עליו להיות עם הפלטה לאורך כל היום וכל הלילה, או שעות ספורות רק בלילה או כל הנחיה אחרת.

יישור שיניים מוצלח באמצעות פלטה לשיניים

שיטת יישור השיניים באמצעות פלטה לשיניים היא מוצלחת מאד ודורות של בני נוער יישרו בדרך זו את שיניהן והפכו באופן תהומי את הנראות של חלל הפה שלהם. הפלטה נשארת בפה במשך תקופה ארוכה בדרך כלל סביב שנתיים וזאת על פי החלטתו של הרופא ומצבן של השיניים, עד כמה צומצמו המרווחים, אילו שיניים התיישרו וכמה מהן זקוקות לזמן נוסף, כדי להתקבע במקומם הנכון.

בתום הטיפול באמצעות פלטה קבועה, יש מקרים שבהם כדי להשלים את התהליך הילד ישן לאורך תקופה בכל לילה עם פלטה ובמהלך היום הוא אינו זקוק לה.

השלכות של יישור שיניים

יש מקרים שבהם עקב סיבות שונות נוצרת נסיגת חניכיים. קיימות כמה דרכים לטפל בכך וזאת על פי חומרת המקרה. לעיתים יש צורך בביצוע ניתוח שבו משתילים רקמה ממקום אחר לטובת החניכיים או לחלופין אפשר לבצע דלקת חניכיים טיפול טבעי וכך חוסכים את כל התהליך הניתוחי שהוא לא נעים וכרוך בכאבים ובאי נעימות. אך הדבר החשוב הוא ששתי הדרכים פותרות את הבעיה בחלל הפה לרווחתם של הלקוחות ולמען בריאות שיניהם.

יישור שיניים אצל מבוגרים

עקב השיטות החדשניות והאופציה של פלטה שקופה לשיניים, מבוגרים רבים שבצעירותם לא הייתה להם פלטה למרות הצורך שקיים, מרגישים לא בנוח שטור השיניים שלהם אינו ישר. חלק מהם רוצים לבצע כעת הליך של פלטה קבועה, אחרים מתביישים בכך ומעדיפים לבצע הליך זה באמצעות פלטה שקופה. בדרך זו אף אחד לא רואה שקיימת פלטה ולכן הם לא מרגישים מבוכה ומצד שני השיניים מתיישרות לאט לאט.

מרפאת שיניים חיוך קורן כאן בשבילכם לכל שאלה ובקשה, נשמח לעזור!

צור קשר

Call Now Button