מרפאת שיניים חיוך קורן

5 טיפים להלבנת שיניים טבעית

5 טיפים להלבנת שיניים טבעית

כולנו מעוניינים שהשיניים שלנו יהיו נקיות, לבנות ומבריקות. אך יש גורמים שונים שמשפיעים על השיניים שלנו ולכן נוצרים עליהן, כתמים וגוונים שונים. כדי לטפל בכך אפשר ליישם את אחת השיטות של הלבנת שיניים באופן טבעי. אז ריכזנו לכם 5 טיפים להלבנת שיניים טבעית שישפרו את המצב הקיים באופן משמעותי, לפני טיפולים ושיטות הלבנה.

טיפים להלבנת שיניים טבעית

קיימות כמה וכמה שיטות להלבנת שיניים ובדרך כלל אדם בוחר באחת מהן ובהתאם לתוצאות הוא מבצע מהלך זהה לאחר כמה חודשים, או מעדיף לנסות שיטה אחרת. ברוב המקרים מרגישים שיפור ניכר בנראות השיניים לאחר ביצוע כל אחת מהפעולות הללו והדבר יוצר תחושה טובה אצל כל אדם.

קיימים כמה גורמים שמשפיעים מאד על הנראות החיצונית של השיניים ולכן עדיף להימנע מהם, כמו משקאות מוגזים, קפה ועישון.

  • מריחה של שמן קוקוס על השיניים ושפשוף באמצעות מטלית, מנקה את השכבה העליונה ומשאיר שיניים לבנות.
  • הקפדה על צחצוח שיניים לאחר כל ארוחה כולל שימוש בחוט דנטלי במידת הצורך.
  • מברשת שיניים רטובה ומעליה פחם פעיל יוצרת שיניים בהירות. חומר זה אינו מתאים לשיניים שיש עליהן ציפוי או כתרים מחרסינה.
  • שילוב של אבקת סודה לשתייה עם מי חמצן יוצר השפעה חזקה על השיניים. יש להשתמש בחומרים הללו במידה מועטה וללא גרגרים של סודה אלא אבקה בלבד וזאת כדי לא לפגוע באמייל של השיניים.
  • שפשוף השיניים באמצעות תותים או קליפת תפוז מסייעת להבהרה של כל אחת מהשיניים. יש לבצע זאת באופן מינורי ולאחר מכן לצחצח שיניים באמצעות משחת שיניים המכילה פלואוריד.
  • חומץ תפוחים מסוגל להסיר כתמים של ניקוטין וקפה ולכן אפשר לבצע ניקיון מעת לעת בשיטה זו באמצעות מריחה קלילה. אין להשתמש בשיטה זו לעיתים תכופות כיוון שהיא עלולה ליצור נזק לציפוי השן ולסידן שקיים בה. בתום השימוש בחומץ תפוחים יש לצחצח שיניים באמצעות משחת שיניים המכילה פלואוריד.

ניקוי שיניים אצל רופא שיניים

תהליך ניקוי שיניים שמבצעים אצל רופא השיניים מוביל לכמה פעולות במקביל. הרופא מנקה את כל שטחי השיניים על כל הרבדים שלהם וגם מוציא שאריות של מזון שנותרו בין השיניים ובפעולות רגילות של צחצוח הן לא יצאו החוצה.

רופא השיניים מקרצף את כל אחת מהשיניים באמצעות המכשור הייחודי שלו וכך מסיר את כל הכתמים שנוצרו בשל אבנית, ניקוטין, קפה ומזון אחר. בתום התהליך, רופא השיניים מנקה את השיניים באמצעות חומר ניקוי ייעודי וכך הוא משלים את התהליך וכל השיניים הן נקיות.

יש לבצע תהליך זה באמצעות רופא שיניים מומחה בכך או בתחום של אורתודנטיה כדי לקבל תוצאה מושלמת.

הלבנת שיניים בשיטות חדשניות

מי שהשיטות הטבעיות לא סייעו לו, או שעזרו לפרק זמן קצר בלבד, יכול לשקול ביצוע הלבנת שיניים באמצעות מכשיר לייזר. בדרך זו ההצלחה היא וודאית והיא תחזיק זמן רב.

רוצים לקרוא עוד על מגוון הטיפולים שלנו? לחצו כאן

מאמר זה נכתב עבור מרפאת שיניים חיוך קורן

Call Now Button